Käes on oodatud koolivaheaeg…

Alates 16.märtsist on toimunud distantsõpe, mis on nõudnud palju pingutust nii õpilastelt, lapsevanematelt kui õpetajatelt. Aitäh kõikidele suure töö eest! Käes on kevadvaheaeg, mis annab võimaluse nautida nädalake kergemaid päevi. Mida vaheajaga peale hakata, kui tuleb kodus püsida? Kindlasti tasuks võimalikult vähe arvutis ja telefonis aega veeta ning rohkem õues liikuda. Elame ju maal ning küllap leiame tegevusi, mida perega koos ette võtta. Ja maakodus on ju ikka vaja midagi teha! Haridus- ja Teadusministeerium annab teada, et põnevaid mõtteid, tegevusi ja algatusi koondatakse portaali Teeviit, kust kõigil on võimalik ammutada inspiratsiooni koolivaheaja veetmiseks.

Mis vaevab minu südant? Ka meie koolis on neid õpilasi, kes viimase kuu jooksul õppetöösse täie tõsidusega ei suhtunud ning üles jäid mitmed võlgnevused. Palun leidke siis vaheajal endas jõudu mõni tegemata töö ära lõpetada.

Mis saab peale vaheaega? Distantsõpe jätkub kuni 15.maini. Mis saab alates 18.maist? Kui COVID-19 epideemia taandub, algab koolides üleminekuaeg (distantsõpe + kontaktõpe), mil kontaktõpe on pigem erandlik ning mõeldud eelkõige lõpetajatele ja lisatuge vajavatele õpilastele. Kindel on see, et sel aastal 9.klassi õpilased lõpueksameid sooritama ei pea, lõputunnistus antakse välja aastahinnete alusel.

Soovin kooliperele ja lastevanematele head vaheaega ning õpilastele tahet valmistuda selleks, et õppeaasta edukalt “ilma sabadeta” lõpetatud saaks.

Direktor

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.